Чи враховувати премії до професійних свят при обчисленні зарплати для забезпечення її мінімального розміру

Мінсоцполітики роз’яснило, що премії до професійних свят не враховуються при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру.

Мінсоцполітики у листі від 02.11.2017 р. №2688/10/101-17 нагадує, що розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати. Тобто якщо працівником виконана місячна норма праці, йому мають нарахувати заробітну плату не нижче розміру мінімальної заробітної плати. Частиною другою ст. 3-1 Закону «Про оплату праці»  визначений вичерпний перелік виплат, які не враховуються при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру. Це доплати за:

1) роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я;

2) роботу в нічний та надурочний час;

 3) роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Всі інші складові заробітної плати, які не перелічені в цій статті, мають враховуватись до мінімальної заробітної плати.

Мінсоцполітики зауважує, що до святкових дат слід відносити офіційно встановлені в Україні святкові та неробочі дні, професійні свята та пам’ятні дні.

Отже, на думку Мінсоцполітики, премії до професійних свят не враховуються при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру.

Джерело інформації: Дебет-Кредит