Який порядок прийняття в експлуатацію об’єктів систем газопостачання? Роз‘яснюють інспектори Управління Держпраці

Під час превентивних заходів з охорони праці, які проводять інспектори Управління Держпраці, інженери з охорони праці та інші відповідальні особи часто запитують, який правильний порядок прийняття в експлуатацію об’єктів систем газопостачання.

Посадовці зазначають:
До прийняття в експлуатацію систем газопостачання природного газу та ЗВГ установки і газопроводи повинні бути випробувані на міцність і щільність.

При введенні в експлуатацію (до пуску газу) обладнання і газопроводи повинні бути піддані контрольному опресовуванню.

До пуску газу на об’єкти систем газопостачання складається акт приймання в експлуатацію об’єктів систем газопостачання та акти згідно з вимогами ДБН В.2.5-20-2001 «Газопостачання».

Прийняття в експлуатацію об’єктів систем газопостачання населених пунктів і промислових підприємств здійснюється на підставі зареєстрованої декларації або виданого сертифіката.

Забороняється прийняття в експлуатацію незакінчених будівництвом об’єктів систем газопостачання, в тому числі підземних сталевих газопроводів і резервуарів, не забезпечених ЕХЗ від корозії.

Більше інформації та рекомендацій щодо трудових відносини у період воєнного стану за посиланням https://cutt.ly/OLqLOJ7   та на сайті Держпраці: https://pratsia.in.ua/ .