Інспектори Держпраці інформують роботодавців про собливості переведення та зміни істотних умов праці в умовах воєнного стану

В рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло» інспектори Управління Держпраці консультують роботодавців та працівників щодо особливостей трудового законодавства в період воєнного стану.

Під час таких зустрічей посадовців часто запитують , які особливості переведення та зміни істотних умов праці в умовах воєнного стану. Детальніше про це:

У період дії воєнного стану роботодавець має право перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, без його згоди (крім переведення на роботу в іншу місцевість, на території якої тривають активні бойові дії), якщо така робота не протипоказана працівникові за станом здоров’я, лише для відвернення або ліквідації наслідків бойових дій, а також інших обставин, що ставлять або можуть становити загрозу життю чи нормальним життєвим умовам людей, з оплатою праці за виконану роботу не нижче середньої заробітної плати за попередньою роботою. У період дії воєнного стану повідомлення працівника про зміну істотних умов праці та зміну умов оплати праці , передбачених частиною третьою статті 32 та статтею 103 Кодексу законів про працю України, здійснюється не пізніш як до запровадження таких умов.

Більше інформації та рекомендацій щодо трудових відносин у період воєнного стану за посиланням https://cutt.ly/LZYgbeT та на інформаційному порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua/ .