Інспектори Управління надають роз’яснення законодавства суб’єктам господарювання

На виконання доручення Прем’єр-міністра України про вжиття заходів щодо детінізації ринку праці у будівельній галузі з 2 березня стартувала масштабна всеукраїнська інформаційна кампанія.

Посадові особи Управління Держпраці у Волинській області проводять інформаційно-роз’яснювальну кампанію з суб’єктами господарювання. Зокрема, проведено на будівельних майданчиках ПРАТ «Луцьксантехмонтаж №536» у Луцьку та в с.Липини.

Інспектори Управління Оксана Корчмарчук та Анатолій Кушпель наголосили суб’єктам господарювання на неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин. Акцентували увагу працівників на важливості легальної зайнятості. А роботодавців – на негативних наслідках незадекларованої праці.

Зосередили увагу роботодавців на неухильному дотриманні вимог законодавства про працю щодо дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці найманих працівників та відповідальності за його порушення. Спілкуючись з працівниками, наголосили на перевагах офіційного працевлаштування, яке є основою їхньої соціальної захищеності, та підкреслили негативні фактори незадекларованої праці, що позбавляє громадян низки соціальних гарантій, передбачених чинним законодавством.

Окремо зупинилися на показниках травматизму в будівельній галузі. Як показують результати 2019 року, будівництво є однією із найбільш травмонебезпечних сфер господарювання. Так, зокрема, у 2019 році майже 15% від загальної кількості травмувань на виробництві зі смертельним наслідком сталося саме у будівельній галузі. До того ж, будівництво, як і агропромисловий комплекс мають динаміку зростання травматизму, в порівнянні з іншими галузями, в яких кількість травмованих майже не змінилася до попередніх років, або навіть зменшилася.

У зв’язку з цим, у ході першого етапу кампанії, значна увага приділяється  питанням профілактики виробничого травматизму під час виконання будівельних робіт.

Інформаційна кампанія проводиться за участі посадових осіб Управління Держпраці, спеціалістів ДПС та органів місцевого самоврядування.

Посадові особи Управління окремо звернули увагу, що у ході першого етапу кампанії жодні заходи впливу не застосовуватимуться.