Інформуємо про дотримання Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці

Проведення атестації за умовами праці — це можливість якісного соціального захисту працівників — надання пенсій за віком на пільгових умовах, інших пільг та компенсацій. А також розроблення і реалізація організаційних, технічних, економічних заходів щодо поліпшення умов праці.

Так як атестацію проводять не рідше ніж раз на п’ять років, атестаційні комісії підприємств та організацій незалежно від форм власності й господарювання потребують систематичної методичної допомоги, рекомендацій, навчань та консультацій з питань проведення атестації робочих місць за умовами праці. Тому відділом з питань експертизи умов праці постійно проводиться  інформаційно-роз’яснювальна робота, так станом на 22 листопада 2021 року вищезазначеною діяльністю охоплено 240 суб’єктів господарювання, у яких близько чотирьох тисяч працівників поінформовані з різних питань щодо Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Окрім того, інспекторами відділу протягом поточного року проведено 135 заходів державного нагляду (контролю) в частині питань порядку проведення атестації, в результаті чого виявлено порушення у сорока чотирьох суб’єктів господарювання та винесено приписи.

Управління Держпраці у Волинській області і надалі продовжуватиме здійснювати контроль за якістю проведення атестації робочих місць за
умовами  праці, тому в черговий раз звертаємо увагу керівників підприємств, організацій на те, що відповідальності за не своєчасне та не якісне проведення  атестації робочих місць за умовами праці покладається на них Зважаючи на вищезазначене та з метою уникнення можливого соціального конфлікту між роботодавцем і найманою робочою силою, необхідно дотримуватись вимог постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 р. № 442 «Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» та  Методичних  рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Міністерства праці України від 01.09.92 р. №41.