24 порушення з охорони праці виявлено у КП «Луцьксвітло»

Посадовими особами Управління Держпраці у Волинській області проведено планову перевірку стану промислової безпеки та охорони праці в Комунальному підприємстві «Луцьке електротехнічне підприємство – Луцьксвітло» (КП «Луцьксвітло»).

Під час перевірки звернуто особливу увагу керівництва КП «Луцьксвітло» на необхідність дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки. Інспектори детальніше зупинилися на питанні ефективності роботи системи управління охороною праці, на безпечному виконанні робіт на висоті, безпечній експлуатації вантажопідіймальних кранів, автомобільних підйомників, виконанні робіт в електроустановках, тощо.

Під час перевірки виявлено 24 порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

Зокрема, не проведено опосвідчення безпечного стану електроустановок підприємства; не забезпечено проведення   профілактичних вимірювань електроустановок згідно з правилами і нормами; не представлено  декларацію роботодавця на відповідність його матеріально-технічної бази вимогам  законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки; неізольовані проводи ліній освітлення мають безпосередній контакт з гілками дерев в охоронній зоні лінії електропередач.

За виявлені порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці до адміністративної відповідальності притягнуто 2 посадові особи.

Державні інспектори управління Держпраці видали керівництву КП «Луцьксвітло» обов’язкові до виконання приписи, якими зобов’язали усунути виявлені порушення у строки, визначені законодавством України.