26 квітня – День національної жалоби

26 квітня – День національної жалоби. Аварія на Чорнобильській АЕС, що стала особистою трагедією для багатьох сімей не лише України, величезною екологічною катастрофою – це рана, що не загоюється понад 30 років. Це біль від втрати рідних людей і домівок, спустошеної, понівеченої плодючої української землі і забруднених водойм, який об’єднав мільйони людей різних країн і національностей.

Чорнобильська катастрофа продемонструвала світу не лише масштаби сучасних техногенних загроз, їх потужну руйнівну силу і жахливі наслідки, а й неймовірну силу духу, жертовність і відданість обов’язку ліквідаторів – працівників станції, пожежників, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків і багатьох інших, чиї імена нам невідомі, але їх подвиг навічно вписаний в літопис історії людства.

У День пам’яті схиляємо голову перед мужністю учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Вшанування жертв цієї трагедії має знов і знов повертати нас до усвідомлення створення ефективної системи безпеки праці в кожній галузі економіки країни, адже, як встановлено Основним законом України, життя і здоров’я людини – найвища соціальна цінність!

Джерело: Державна служба України з питань праці